יצאו לשליחות

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

נערות מאשקלון יצאו לשנת שליחות בבולטימור זאת במסגרת פרויקט של הסוכנות היהודית והקהילות היהודיות; ראש העיר, תומר גלאם: "אנו שולחים בגאווה את מיטב בנותינו לתרום את חלקן ולחזק את הקשר עם הקהילה"

פרויקט שנת שירות בתפוצות הינו פרויקט משותף של הסוכנות היהודית והקהילות היהודיות בארץ ובעולם. במסגרת הפרויקט יוצאים מידי שנה מעל 100 שליחים צעירים לשנת שירות בקהילות בחו"ל. השליחים הצעירים, המכונים 'שינשינים' (מלשון שנת שירות) הינם תלמידים שסיימו כיתה י"ב שדוחים את השירות הצבאי ומתנדבים שנה בחו"ל.
שותפות אשקלון-בולטימור נמצאת בשנה ה 12- של הפרויקט. עד שנה שעברה, מידי שנה יצאו זוג שינשינים מהעיר אשקלון השנה הועלה מספר השליחים לשמונה שייצאו בימים הקרובים לבולטימור. מתוך השמונה, ישנן ארבע בנות מאשקלון, בוגרות תוכנית המנהיגות 'דילר' של השותפות – רוני שיטרית, טל כהן , אסתי ברזדה ושיר קידר המייצגות מגוון בתי ספר בעיר ומגוון מגזרים, דתיים חילוניים, ותיקים ועולים חדשים. שתיים מתוכן, רוני וטל זכו בפרס ראש העיר לנוער.
המיונים לשנת השירות ארוכים ומעטים מגיעים לשלב הסופי הכולל גם הכשרה על ידי הסוכנות היהודית ועל ידי צוות השותפות.

ראש העיר, תומר גלאם, נפגש עמן רגע לפני שהן יוצאות לשנת השירות ואמר להן: "אנחנו שולחים בגאווה את מיטב בנות העיר לתרום את חלקן, לחזק את הקשר עם קהילת בולטימור ולהיות שגרירות שלנו, אני סמוך ובטוח שהן תייצגנה את העיר בפרט ואת מדינת ישראל בכלל בכבוד ותתרומנה את הידע ורוח ההתנדבות שלהן באהבה. אני מאחל להם הצלחה רבה במסע המרתק והמשמעותי שלהן".