מה קורה בסניף 'הליכוד' באשקלון?

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

האם נציגי הליכוד באשקלון בטוחים כל כך שרוב תושבי העיר איתם ולכן הם שאננים, בניגוד לסיעות אחרות שכבר ביקרו בעיר מספר פעמים?

הבחירות הארציות מעט מנומנמות, אולי לאור העובדה כי לציבור כבר נמאס מהפוליטיקה והסחטנות, או אולי בגלל הנציגים המקומיים של הסיעות שלא עושים דבר בכדי להעיר את התושבים מהשאננות וחוסר האכפתיות. אך גם זה לא נראה כסיבה העיקרית לשאננות, משום שבסיעת 'כחול לבן' למשל מפגינים נוכחות מתמדת בעיר אשקלון, בכל פעם נציג אחר ואפילו מספר נציגים במקביל.

פוליטיקאים מקומיים חדשים ונמרצים מובילים אותם ונראה כי הם תופסים את הציבור האשקלוני, לפחות כך זה נראה במדרחוב. למרות שאשקלון היא מעוז הליכוד, נראה כי משהו מנומנם שם. הסכסוך הפנימי בתוך הסניף לא תורם למורל בשטח. הסניף סגור והנציג האשקלוני שמכהן גם במועצת העיר מטעמם, מישל בוסקילה, לא ממש מתאמץ ליצור מצעד ח"כים, אך הוא לא מודאג ואומר: "בכחול לבן הם באים לטייל באשקלון ואכן הם מטיילים, אך בליכוד אנו באים לעבוד ואכן אנחנו עובדים. הח"כים עובדים באשקלון ונמשיך לעבוד, והם ימשיכו לטייל".

פיני סבח, נציג נוסף של הליכוד באשקלון אמר: "אני עושה מה שנידרש כדי שהליכוד ינצח. שנית, את הסניף מפעילים מהמטה המרכזי, כך שכרגע עדיין אינו פעיל. אני מעריך שתוך שבוע עד 10 ימים יתחיל לפעול. במערכה הזו אני מאמין שמי שיקבל בעיר את המושכות, יהיה ראש העיר שהצטרף לליכוד".
למרות שראש העיר לא ממש מראה שהוא מתאמץ להצלחת הליכוד כפי שהתאמץ להצלחת מפלגת כולנו, סבח אופטימי ומאמין כי בעוד שבוע, ראש העיר, תומר גלאם, יתפקד לליכוד ויתחיל לפעול.
גם עמי חכמון, חבר הסניף, מאמין כי בקרוב מאוד ניתן יהיה לראות פעילות בסניף, היות ולטענתו, עד כה לא אושר לפתוח את הסניף. בניגוד לסבח, בוסקילה וחכמון האופטימיים, וותיקי הסניף פחות אופטימיים. אלי מלכה למשל, מאמין כי הסניף רדום וסגור בשל המחלוקות הפנימיות, דבר שלטענתו יפגע הפעם באחוזי הבחירה של הליכוד בעיר.

האם תושבי אשקלון ימשיכו באופן אוטומטי להביע את אמונם במפלגת הליכוד, או שהפעם, הטיולים של נציגי המפלגות אכן ישפיעו עליהם. את זה נדע בחודש ספטמבר. ראש העיר, תומר גלאם, אמר לאחר ההתפקדות שלו לליכוד השבוע: "מדובר בצעד משמעותי עבורי, אך גם טבעי, לאחר שחברי, השר משה כחלון, עשה מהלך דומה. אני גאה ושמח להצטרף למפלגה השלטת כיום ואחת החזקות בהיסטוריה של המדינה. זה לא סוד שמרבית תושבי העיר אשקלון תומכים גם הם בתנועת הליכוד ומזוהים עמו ואני מאמין שההתפקדות שלי לתנועה תביא עמה רק דברים טובים לטובת העיר אשקלון בכלל ותושביה בפרט.
"בשיחות שניהלתי עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמחתי לגלות מנהיג אמיתי שרואה יחד איתנו את חשיבותה האסטרטגית של העיר אשקלון ונכון לסייע לה, בין אם זה בקידום הקמת מרכז חוסן לעיר, מתן הטבות מס לתושבי העיר ומציאת תקציב להשלמת פערי מיגון בעיר".