Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

"אלו היו הדקות הנצפות ביותר בטלויזיה", כך נכתב השבוע במאקו, יום לאחר שאיציק שמלי, הזמר האשקלוני כבש את המסך בביצוע המרגש שלו לשיר שלו שריגש וממשיך לרגש מדינה שלמה, כעת העיר אשקלון מחזיקה לו אצבעות עד הדרך לגמר

ביום ראשון השבוע, לאחר פרומו מאוד סוחף, הגיע הזמר האשקלוני איציק שמלי לאודישן של הכוכב הבא, הוא התקבל בהתרגשות כמעט אצל כל השופטים שזוכרים אותו עוד כשהיה במשפחת 'טקאט', אנחנו גם צפינו, ומלבד הביצוע המרגש התרגשנו מהתוצר היותר חשוב של שמלי שהמיס אותנו, שלושת בניו, התאומים טוהר ונועם והבן הקטן אופק, שפירגנו והתרגשו אולי יותר מאבא, גם את התרגשותה של האישה שלצידו, לוטן, לא ניתן היה לפספס. במאקו הגדירו את הביצוע כאחד הביצועים הבולטים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 שמלי סחף את השופטים עם הלהיט הגדול שלו – "כמה חסר" ועבר לשלב הבא. רגע אחרי מבחן המסך, התראיין לחי בלילה, וסיפר על ההחלטה שלו להגיע לתכנית. "בשנים הקודמות ביקשו ממני להגיע לאחת מתכניות המוזיקה, אבל ממש לא הייתי בכיוון. בשנה האחרונה קרה משהו". יום למחרת אנחנו תפסנו אותו לשיחה קצרה, שמלי סיפר לנו על הרצון להתקדם עוד שלב בקריירה לארוויזיון, למרות שכעת הוא בנסיקה, הוא בדרך לאלבום רביעי ומופיע המון בארץ ובחו"ל, לטענתו, מאיה בוסקילה נתנה לו השראה להגיע.  "אולי זה בגלל מאיה בוסקילה וההשתתפות שלה. זאת התכנית של האירוויזיון והפלטפורמה שדרכה מגיעים למקום הגדול הזה". בחזרה לאודישן, המתמודד שלנו קיבל מהשופטים ארבעה כחולים ואדום אחד מאמדורסקי, שקצת פחות התרשם, אך זה אמדורסקי, שלטענתו איש אינו מוכשר די לספק אותו, רק כנראה הוא את עצמו, בנו של שמלי אמר לו, "אבא היה לך אדום אחד", שמלי השיב לו, "מה סבא אומר? אל תתעסק בטפל אלא בעיקר, והעיקר שעברתי." בן אל תבורי, שגדל על שיריו של שמלי, התעקש לבצע איתו את הפזמון לשיר 'כמה חסר' שריגש את כולם. אחרי שהרים את המסך התגובות מהחברים לא הפסיקו להגיע, אבל השאלה האמיתית כאן היא מה בנוגע למשפחת תאקט? ועל כך, הייתה לשמלי תשובה: "משפחת תאקט שייכת לעבר. מה שכן, החברים הקרובים שנשארנו בקשר מפרגנים תמיד ללא הפסקה. קיבלתי מלא הודעות וטלפונים גם מכאלה שנמצאים מחו"ל וראו את הפרומו. פרגון גדול".

לפני שלוש שנים, כששמלי הגיע לאשקלון, הגענו לביתו וקיימנו איתו ראיון קצר, שם ראינו את הדלק המניע שלו, הילדים שלו, עד כמה הם מפרגנים ואוהבים את המוזיקה שהוא עושה ואוהבים לשיר בעצמם, לכן היה כל כך ברור שהוא ירצה אותם לצידו באודישן.

אז מה איציק? ממשיכים הלאה?

כן, ממשיכים לתוכנית הבאה, בתקווה להגיע עד הסוף, אני בהחלט מאמין בעצמי ובמי שאני ומודה לכולם על התמיכה המדהימה, זה בהחלט מרגש.

הצל גם הגיב לשמלי לאחר האודישן:

איציק איציק.. אני ישבתי וראיתי הכוכב הבא בדמעות של התרגשות. אתה זוכר שהייתי מכריח אותך כשהופענו בכל העולם לשיר לי את השיר הזה בריפיט? אז רק תדע שאני זוכר, אני זוכר הכל. אני זוכר איזה כוכב אתה. איזה לב יש לך. איזה אדם אתה. אני זוכר את ההופעות שלנו מסביב לעולם אני זוכר שהבאתי אותך לאודישן וזיהיתי איזה כוכב אתה ואני זוכר את כל השטויות והצחוקים שלנו ואני מתגעגע לתקופת התמימות הזאת. אני מקווה שהדור שלא זכה להכיר את איציק שמלי הנשמה של משפחת תאקט עכשיו יכיר. אתה לא זמר פזמונים, אתה אומן בחסד ובכל רמח איבריך והתחרות הזאת קטנה עליך כי אין לך בכלל תחרות. אוהב ומתרגש לראות אותך בהצלחה אח יקר.