'פארק קרסו למדע' וחברת חשמל בפרויקט מדעי לבני נוער

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

אורן הלמן, סמנכ"ל שיווק ורגולציה מחברת חשמל הגיע להכיר מקרוב את פרויקט "פלומה לבנה", מיזם חינוכי מדעי בשיתוף 'פארק קרסו למדע'.

'פלומה לבנה' הינה תכנית מדעית חינוכית לתלמידי כיתות ז' באזור אשקלון והסביבה. התוכנית ביוזמת חברת החשמל ובשיתוף 'פארק קרסו למדע' חושפת את התלמידים לתהליכי ייצור חשמל בתחנת כוח פחמית ובכלל.

במסגרת התוכנית המתקיימת בתחנת הכוח של חברת החשמל באשקלון, זוכים התלמידים לסיור מקיף בליווי מדריך מדעי מ'פארק קרסו למדע', ולומדים על כל שלבי ייצור החשמל בדרך מהנה ונגישה.

כחלק מהפעילות, מתקיים דיון על מורכבות משק החשמל הישראלי, בין השאר בשל העובדה שישראל הינה "אי חשמלי" ואין באפשרותה להיתמך במדינות השכנות לה, בדומה למתרחש באירופה.

בנוסף, התלמידים נחשפים להשלכות הסביבתיות בתהליכי ייצור אנרגיה ולמאמצים הנעשים בתחנת החשמל לצמצום נזקים אלה, וכן נחשפים לתפקיד שלהם כאזרחים בחברה, לשמור על סביבה נקייה וליישם שימוש נכון וחסכוני בחשמל.

ד"ר נצח פרביאש, מנהל 'פארק קרסו למדע': " כמוזיאון המתמחה בפיתוח תוכן והעברתו בדרך חווייתית, המקושרת לחיי היום יום של המשתתפים, שמחנו על פנייתה של חברת החשמל להיות שותפים לפיתוח תוכנית ייחודית המשלבת מדע, טכנולוגיה וסביבה. צוות מדריכים מיומן מ'פארק קרסו למדע' מלווה את התלמידים במרכז הכוח של חברת החשמל ומנגיש עבורם את הנושא המדעי. בתוכנית עוסקים התלמידים גם בדילמות הקשורות באיכות הסביבה, שימוש בפחם כמקור אנרגיה, ומה אנו כאזרחים יכולים לעשות כדי להשתמש במשאבים בתבונה. פארק קרסו למדע מוביל שיתופי פעולה רבים בארץ ובעולם, והחיבור עם חברת החשמל, האמונה על אחת מהתשתיות החיוניות במדינה, חשוב במיוחד".