חוגגים ט"ו בשבט באשקלון

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

בעיריית אשקלון, בגני הילדים ובכפר הנופש לחיילים חגגו השנה את ט"ו בשבט, כמיטב המסורת, בשפע של אירועי נטיעות.

עובדי עיריית אשקלון, יצאו לארבעה מוקדים ושתלו בהם שתילי פרחים ועצי פרי, בתרומה מלאה. במרכז קהילתי 'שפירא' ובמרכז קהילתי 'כצנלסון' נתרמה גינה עבור הקשישים וילדי הגן במקום ובבתי הספר 'מוריה' ו'איתן' לחינוך מיוחד נשתלו פרחים ועצי פרי. נדגיש כי בכל הגינות שנשתלו הותקנו גם טפטפות להשקיית הצמחים.

בגני הילדים ציינו את החג בשירים וריקודים, שוחחו על ערכים והיו ששתלו את הערכים על עץ החרוזים או עץ המשאלות, שהפעילו משחקי חשיבה וחשבון באמצעות מבנה העץ על ענפיו ופרותיו וכאלו שבהם הילדים הכינו ואפו בעצמם עוגה בצורת אילן, מיצים מפרי הדר או סלט פירות והחגיגה הסתיימה בסעודת חג מרגשת.

גם האגודה למען החייל באשקלון לקחה חלק בנטיעות כמידי שנה בט"ו בשבט ביוזמתו של היו"ר, מוטי אלבר. מתנדבים וחיילים הגיעו לכפר הנופש לחיילים בעיר ושתלו עצים בשטחים הפתוחים בכפר, לאחר טקס השתילה התקיים יום ספורט לגדוד העורף.

צילום: אלדד עובדיה.


ראש העיר, תומר גלאם, לקח חלק במוקדים השונים יחד עם סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט והממונה על החינוך, עדנה ולנשטיין.

"ציינו את ט"ו בשבט כמיטב המסורת בנטיעות עם ילדי הגנים, תלמידים עם צרכים מיוחדים, עובדי העירייה, קשישים וחיילי צה"ל היקרים שלנו. יחד, הטמענו שורשים חדשים באדמה והעצמנו את הקשר הבין דורי בין הגיל הרך לגיל הזהב. ט"ו בשבט שמח", אמר ראש העיר.