השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, בביקור באשקלון

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

ראש העיר הציג בפניו את האתגרים הסביבתיים הקיימים בעיר וכיצד ניתן להתמודד עמם בצורה הראויה ביותר למען העיר

בשבוע שעבר (חמישי) הגיע לפגישת עבודה ולסיור באשקלון השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, בעקבות בקשת ראש העיר, תומר גלאם, ובמטרה להציג בפניו את האתגרים הסביבתיים הקיימים בעיר וכיצד ניתן להתמודד עמם בצורה הראויה ביותר לטובת תושבי אשקלון.

בפגישה נכחו גם מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט, חברת המועצה, שרה זכריה, מנכ"לית העירייה, אירית נתן, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות סביבה, מיטל אמיתי, נציגי המשרד וגורמי המקצוע בעירייה.

בראשית הדברים הודה ראש העיר לשר על התקציב המשמעותי שהקצה במסגרת תוכנית הסיוע הממשלתית לעיר אשקלון, עבור הקמה והפעלה של מערך לניהול פסולת בנייה בעיר אשקלון והקמת מתקן לטיפול בגזם עירוני והקמה והפעלה של מערך לניהול הגזם העירוני.

כמו כן, בין יתר הדברים שהועלו על ידי ראש העיר היה הרחבת פרויקט שדרוג השטחים הפרטיים לבניינים נוספים; התאמת מערך הפסולת העירוני למדיניות הפסולת החדשה של המשרד הכוללת מעבר למתקן דודאים; חיזוק תשתית הפסולת בעיר, במסגרתו, סיוע בהקמת מרכזי מיחזור, שדרוג תחנת המעבר הקיימת, החלפה ושדרוג כלי האצירה; שימור אתרים בעלי חשיבות לאומית ועוד.

"במסגרת פגישה מקצועית וסיור שערכנו ברחבי העיר עם השר להגנת הסביבה, העליתי בפניו את האתגרים הסביבתיים עמם אנו מתמודדים וביקשתי , בין יתר הדברים, להרחיב את פרויקט שדרוג השטחים הפרטיים, שהוכיח את עצמו בצורה מדהימה לאחר ששינה את פניהם של רחובות שלמים בשכונות הוותיקות. כמו כן, הודיתי לשר על התקציב המשמעותי שהעניק לאשקלון עבור פינוי פסולת בניין וגזם, במסגרת תוכנית הסיוע הממשלתית לעיר. נמשיך לפעול יחד, בשיתוף פעולה, עם השר וצוות משרדו, למען העיר ותושביה", אמר ראש העיר.

השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין: "ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם הוא שותף חשוב של המשרד להגנת הסביבה. רק לפני כשבועיים העברנו החלטת ממשלה לטובת העיר אשקלון בהיקף של 32 מיליון ש"ח כשהמשרד להגנת הסביבה הקצה חמישים אחוז מסך הסכום במטרה לסייע לראש העיר לנקות את העיר מפסולת בניין וגזם.

"ההחלטה הזו מצטרפת לעוד שורה של פעולות שאנחנו עושים יחד עם ראש העיר. בשנים האחרונות המשרד השקיע למעלה מ- 30 מיליון ש"ח בפרויקטים שונים באשקלון, השקעה שגדלה פי כמה מול התקופות הקודמות. בין הפעולות שביצענו: שמירה על המצוק החופי על ידי הזנת חול ושיקום שובר הגלים ששקע, פרויקט שיקום השכונות שם אנחנו משפצים את המרחב הציבורי ואת חזיתות המבנים הישנים, השקעה בחינוך סביבתי, תמיכה בניקוי רצועת החוף היפה של העיר אשקלון ועוד. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ראש העירייה, תומר גלאם וצוותו למען העיר אשקלון ותושביה".