אשקלון נאבקת בוירוס הקורונה: ראש העיר ערך ישיבת חירום בנושא

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

הבוקר (רביעי) ערך ראש העיר, תומר גלאם, ישיבת חירום בנושא וירוס הקורונה בהשתתפות מנהלי המכלולים השונים בעירייה, בהם: ביטחון, רווחה, חינוך, הנדסה, מידע לציבור, תאגיד מי אשקלון, החברה הכלכלית ועוד.

בפתח הישיבה סקר הווטרינר העירוני, ד"ר מיכאל שפירו, את תמונת המצב בנוגע למספר הנדבקים, החולים והמחלימים בישראל, וכן את ההנחיות המעודכנות בנושא, כפי שהופצו על ידי משרד הבריאות.

ראש העיר הנחה כי בכניסה לכל מוסד עירוני יוצב חומר חיטוי עם דף הסברה על חשיבות השמירה על ההיגיינה וביקש לוודא את היערכות העירייה מבחינת מלאים לשעת חירום וכן את מערך המתנדבים לכל מקרה.

כזכור, כבר ביום חמישי האחרון הנחה ראש העיר על הצבת עמדת חיטוי ידיים בכניסה לכיתות הלימוד במוסדות החינוך. כמו-כן המורים הונחו לשוחח עם התלמידים על חשיבות השמירה על הגיינה בימים אלו.

בנוסף, העניקה העירייה ערכות הפגה הכוללות משחקי קופסא מגוונים וחוברות צביעה למחלקת חולי הקורונה במרכז הרפואי 'ברזילי' והעירייה נערכת עם חלוקה של ערכות דומות למבודדי הבית, תושבי העיר.

במקביל, ובמטרה להקל על בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בעיר בתקופה זו, ביקש ראש העיר להצטרף ליוזמת ראש העיר באר שבע ולאפשר לבעלי העסקים לדחות את תשלום הארנונה ואגרת השילוט לתאריך 01.05.20 במקום במועד המקורי (16.03.20). בעל עסק שמעוניין בכך מוזמן לפנות לאגף ההכנסות. (היוזמה תובא לאישור מועצת העיר, כנדרש).

"במסגרת המאמץ הלאומי והעירוני למנוע את התפשטות וירוס הקורונה, אני פונה אל התושבים להקפיד הקפדה יתרה על כללי ההיגיינה ועל הנחיות משרד הבריאות. כולנו נדרשים למשמעת עצמית גבוהה מאוד ואנחנו נערכים לכל תרחיש. כולי תקווה שהמאמצים העירוניים והלאומיים כאחד יישאו פרי ונצליח לעצור את התפשטות הנגיף או לכל הפחות להאט את התקדמותו", אמר ראש העיר.

זה המקום לציין כי, באתר העירייה הוקם עמוד ייעודי, המתעדכן בזמן אמת וכולל הנחיות ועדכונים על אירועים, שירותים דיגיטליים ועוד – https://bit.ly/2wPQrO5