בית ספר יצירתי

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

לקראת חג הפורים נערכה בתיכון "אורט צור ברק" סדנת גרפיטי, מהתוצאות היפות מתרשם כל מי שמבקר במקום. "הסדנה מהווה חלק מהגישה החינוכית היצירתית של בית הספר", סיפר המנהל עופר יחיא

התיכון המקצועי "אורט צור ברק" הנמצא בבסיס הצבאי ג'וליס הסמוך לקריית מלאכי הוא  בית ספר בראש אחר, לא ממש שגרתי במובן החיובי של הביטוי. במקום, בו לא מעט תלמידים מאשקלון, מבטיחים לתלמידים עתיד מקצועי, כאשר משלבים בו עבודה ולימודים של מקצועות העתיד. תלמידים רבים אשר מחפשים מסגרת אלטרנטיבית, מגיעים לבית הספר מקבלים עבודה פרטנית, לימודים בכיתות קטנות, סדנאות משוכללות, צוות איכותי ומגויס המעניק לילדים יחס חם ובונים לעצמם עתיד טוב. כחלק ממסלול הלימודים, עסוקים אנשי הצוות בראשות המנהל עופר יחיא בחשיבה מחוץ לקופסא, כיצד לפתח אצל התלמידים יצירתיות, ולהביא את הכישרון שלהם לידי ביטוי. תלמידי מגמת מולטי מדיה השתתפו ממש לפני חג הפורים  בסדנת גרפיטי. בסדנה שנערכה על ידי אמן הגרפיטי דודי שובל, קיבלו התלמידים הסברים  והדרכה  יצד לצייר ולצבוע, תוך לימוד טכניקות שונות. בהמשך, בעזרתו של שובל, ציירו התלמידים על קיר גדול בכניסה לבית הספר.  התלמידים אף בחרו להעביר מסר חשוב כאשר לצד ציור מרשים של אריה שהוכן על ידם  נכתב, "אריה לא צריך לשאוג כדי שידעו שהוא מלך".  

"סדנת הגרפיטי היא בדיוק המקום של חשיבה מחוץ לקופסא", התייחס לנושא מנהל בית הספר עופר יחיא, "וניצול אנרגיות ויצירתיות של התלמידים לפרויקט אמנותי חינוכי ומרשים. הפרויקט הזה, כמו רבים אחרים, מהווה חלק מגישה החינוכית של בית הספר".