עושים סוף להתקהלויות: מגבירים את אכיפת התקנות לשעת חירום

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

הבוקר (ראשון) קיימו ראש העיר, תומר גלאם, ומפקד תחנת משטרת אשקלון, סנ"צ משה לוי, הערכת מצב טלפונית בעקבות דיווחים על התקהלויות של תושבים בניגוד לתקנות לשעת חירום.
השניים סיכמו על הגברת האכיפה, באופן משמעותי, כנגד עבירות על תקנות החירום לנגיף הקורונה, בדגש על התקהלות והתכנסות, וכן על הגברת הנוכחות המשטרתית בפארקים ובגנים ציבוריים ברחבי העיר. במקביל, יתגבר השיטור העירוני את האכיפה נגד מפירי בידוד ואי דיווח על בידוד ביתי, כפי שעולה גם כן מתקנות החירום.

ראש העיר, תומר גלאם: "לא ייתכן כי בשעה שאנו מתמודדים עם אחד המשברים הרפואיים הגדולים בתולדות המדינה, יהיו כאלו שיפעלו בניגוד לחוק ויסכנו את עצמם ואת הסביבה שלהם. ביקשתי ממפקד התחנה לפעול ללא פשרות כדי לוודא שההנחיות מצילות החיים אכן מיושמות בשטח ושאף אחד לא לוקח את החוק לידיו. אני שב ומבקש מהתושבים להיצמד להנחיות ולא להקל בהן ראש. זה לא משחק. אנחנו רואים שהנגיף לא פוסח על אף אחד, מקטן ועד גדול, וזה רק בידיים שלנו לעצור את ההתפשטות שלו, ולצאת מהמשבר הזה בריאים ומחוזקים".

מפקד התחנה, סנ"צ משה לוי: "אנחנו מכינים כוחות ייעודיים לאכיפת ההגבלות וניפרס בכניסה לעיר, בתוך העיר, בצירים, נפרוס מחסומי בידוק ונסייע לבלימת התפשטות המגיפה. למשטרת ישראל תהיה פחות סובלנות לבתי עסק שיפרו את ההנחיות ולמפרי בידוד שיימצאו משוטטים אבל יחד עד עם זאת, אנחנו מתכוונים לאכוף את ההגבלות החדשות בדרך סובלנית, מתחשבת ככל שניתן, עם עדיפות להסברה והנחייה, במטרה לטפח משמעת אזרחית שמצילה חיים".