ראש העיר נפגש עם מטפלות המשפחתונים

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

ראש העיר, תומר גלאם, נפגש לפני שעה קלה עם נציגות מטפלות המשפחתונים הציבוריים באשקלון שנותרו ללא מענה בעקבות משבר הקורונה. בפגישה נכחה גם סגנית ראש העיר הממונה על החינוך הבלתי פורמאלי, מיריי אלטיט.

באשקלון לבד פועלים כ-70 משפחתונים, בתקצוב ובפיקוח משרד הרווחה, בבית המטפלת והם מהווים מסגרת חינוכית וטיפולית לחמישה פעוטות מגיל שלושה חודשים ועד שלוש שנים. חלק מהילדים הינם ילדי רווחה.

בשל אי הבהירות סביב הגדרתן ומעמדן במסגרת המדינה (לא שכירות ולא עצמאיות), הן לא זכאיות לזכויות סוציאליות, כמו ימי פנסיה, ימי מחלה או ימי אבל, ובתקופת הקורונה הן לא היו זכאיות אף לא לדמי אבטלה.

למעשה, מאז פרוץ משבר הקורונה, באמצע חודש מרץ האחרון, נותרו המטפלות ללא הכנסה. לדבריהן, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים לא העביר את תשלומי הסבסוד עבור המחצית השנייה של חודש מרץ. יתרה מכך, המטפלות טוענות כי הסדר מיוחד שקבע הביטוח הלאומי מכוח צו מיוחד, שאמור היה לאפשר להם קבלת דמי אבטלה טורפד ברגע האחרון וכי שני מענקים שהובטחו להינתן להם על ידי רשות המיסים טרם ניתנו.

ראש העיר שרואה במטפלות המשפחתונים חלק בלתי נפרד מחינוך הגיל הרך ומהעסקים המקומיים, הבטיח להצטרף למאבק הצודק שלהן ולזעוק יחד איתן את זעקתן הכואבת. בהתאם לכך, ייפנה ראש העיר למשרדי הממשלה הרלוונטיים בהקדם האפשרי ויבקש את התערבותם המיידית לפתרון הנושא. כמו כן, ינסה ראש העיר לרתום ראשי ערים נוספים למאבק על מנת להביא אותו לקדמת הבמה הלאומית, כראוי.

עוד הוסיף ראש העיר: "מנהלות המשפחתונים יקרות ללבי וככל שזה תלוי בי אפעל בכל הכוח ומול כל הגורמים כדי לסייע להן להמשיך ולעסוק בכבוד במקצוע החשוב והחיוני שלהן. מדובר באלפי משפחתונים בישראל שנותנים שירות לעשרות אלפי משפחות, בהן נשים חד הוריות, וצריך לעשות למצוקה שלהן סוף".

נציגת המטפלות, אבלין כהן: "אנחנו רוצות להודות לראש העיר על הפגישה הנעימה והחשובה במהלכה הוא הראה רגישות ונכונות אמיתית לסייע לנו ככל יכולתו ואנו מודים לו מקרב לב על כך ועל הזימון המהיר לפגישה בשמי ובשם כל מנהלות המשפחתונים. בעקבות משבר הקורונה שפקד אותנו ואשר השאיר אותנו ללא שכר זה חודשיים. הובטחו מענקים מהמדינה ורובנו לא קיבלו. בקשתנו מראש העיר הייתה לנסות לסייע לנו עם המשרדים האלו שמפנים אלינו גב פעם אחר פעם".