מי דואג לתושבי עתיקות?

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

קבלן שהחל לבנות באפרים צור, חסם את הגישה לבעלי צרכים מיוחדים, שביל הגישה היחידי למרכזי הקניות מסביב. חנוך עמר: "ביום בהיר אחד השביל נסגר, גם כניסה למקלט ציבורי. מישהו עובר על החוק" | מילן מועלם 


בלב שכונת רכבות ברחוב אפרים צור, גידר לאחרונה קבלן שטח בו זכה לבניית מגורים. 

לטענת השכנים, הקבלן השתלט גם על שטח ציבורי על מנת לגדר את השטח שלו, דבר המונע מנכים ומבוגרים לעבור למרכז החנויות הסמוך ובתי הכנסת שבסביבה. 

עוד לטענתם, פניות רבות לעירייה נותרו ללא מענה והקבלן סגר לתקופה גם את הכניסה למקלט הציבורי. 

אחד התושבים סיפר: "זה שביל שקיים כבר חמישים שנה ושירת את דיירי השכונה כשביל גישה לבית כנסת, מרכז חנויות ומקלט ציבורי. מהעירייה מסרו לנו שהקבלן קיבל אישור ממנהל הנדסה לסגור את השטח. עתיקות לא נחשבת בעיני העירייה. צריך לראות כדי להבין. סכנת נפשות. אין אפילו תאורה והחשמל חשוף. יש אנשים שלא הולכים לבית כנסת כי אין להם איך לעבור".

חנוך עמר, שהוריו מתגוררים ברחוב אמר:" שביל שהיה קיים 50 שנה ניסגר ע"י קבלן שטוען לאישורים מהעיריה. הייתכן שביום בהיר אחד אוכלוסיה מבוגרת שגרים שם 50 שנה ורגילים לעבור מהשביל בכדי ללכת לבית כנסת,סופר והכי חמור גישה למקלט ציבורי.

כנראה שמישהו בעירית אשקלון עובר על החוק לכאורה אם נתנו אישור להשתלט על שטח ציבורי. אני מקווה שבקרוב יודיעו לקבלן לפרק את הסגירה והלחזיר את השביל לקדמותו".

מהעירייה נמסר: "מדובר במגרש פרטי שהיה ריק הרבה מאוד שנים. בכל השנים הללו התרגלו התושבים שגרים בסמיכות, לעבור דרך המגרש ולחנות שם את רכביהם. ניתן לראות במפת המדידה שבוצעה בטרם החלה הבניה, כי קיימים שבילים מאבנים משתלבות בתוך תחום המגרש הפרטי.על מנת להערך לבניה, גידר היזם את המגרש בגבולותיו למעט בגבול עם השביל הציבורי שם חרג בתאום עם העירייה כ- 1.5 מ' לתוך השביל על מנת שניתן יהיה לבנות את החומה בגבול הנכס. סוכם עם היזם שיניח מצעים על השביל על מנת שיהיה ניתן לעבור בו. היזם מוסר כי תוך שבועיים יסיים בניית החומה ויוכל לפנות את השביל. עם פינוי השטח, תכנס העירייה לעבוד על השביל ולהנגישו לכלל הציבור, כולל ביצוע תאורה".