הישג משמעותי למערכת החינוך בעיר

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

בעקבות המלצת הוועדה המחוזית והעמידה בקריטריונים עלתה העיר לשלב ההכרעה; זוזט: "מערכת החינוך בעיר ממשיכה ליישם את הערכיות והמצוינות בחינוך הלכה למעשה" | מילן מועלם 


הישג נוסף ומשמעותי למערכת החינוך באשקלון: הוועדה המחוזית במשרד החינוך המליצה על מועמדותה של העיר לפרס משרד החינוך לרשויות המקומיות לשנת הלימודים תש"פ 2020.

בכך למעשה עלתה אשקלון לשלב הסופי, השלב המכריע, במהלכו יגיעו לביקור בעיר נציגי הוועדה העליונה הארצית של משרד החינוך על מנת לעמוד ולבחון מקרוב את הקריטריונים ובסופו יוכרע איזו רשות מבין הרשויות במחוז דרום תזכה בפרס המיוחל.

במכתב שנשלח לראש העיר, תומר גלאם, ממנהל המחוז, רם זהבי, נמסר כי: "הוועדה המחוזית קיבלה את החלטתה בהסתמך על דירוג העשייה החינוכית, בהתייחס לתבחינים באשכול ערכים ואקלים חינוכי ובאשכול למידה והישגים".

חשוב לציין כי זוהי הפעם הראשונה בתולדות העיר אשקלון, שהיא מגיעה לשלב ההכרעה בפרס היוקרתי והמשמעותי ביותר שניתן לרשויות על ידי משרד החינוך.

📸 סיון מטודי

הישג זה מצטרף להישגים הנוספים אליהם הגיעה מערכת החינוך בעיר, בעיקרם העלייה המרשימה באחוזי הזכאות לבגרות שעומדים כעת על 84.6% (עלייה של 3% משנה שעברה) וממצבים את העיר במקום הראשון מבין הרשויות הגדולות במחוז דרום ואחוזי הזכאות לתעודת בגרות חברתית, שעומדים על 87%, הגבוהים ביותר בישראל.

ראש מינהל חינוך, יובל זוזט: ״מערכת החינוך בעיר ממשיכה ליישם את הערכיות והמצוינות בחינוך הלכה למעשה. לאחר מימוש תהליכים משמעותיים במערכת החינוך, הצלחנו להעפיל לשלב המכריע וזאת בהחלט בשורה לעיר אשקלון. אני מבקש להודות מקרב לב למנהלי בתי הספר, צוותי ההוראה, עובדי מינהל החינוך, התלמידות והתלמידים ולהורים היקרים ולכל מי שנוטל חלק במערכת החינוך העירונית. מאחל לנו בע"ה המשך הצלחה בשלב ההכרעה״.

ראש העיר, תומר גלאם: ״רואים את התוצאות של המדיניות שלנו בחינוך לאחר הישג נוסף של מערכת החינוך העירונית והפעם, בעצם ההעפלה לשלב המכריע של פרס החינוך המשמעותי ביותר, בפעם הראשונה בתולדות העיר. כמובן שאנחנו לא מסתפקים בזה ובמינהל חינוך כבר שוקדים בימים אלה על ההכנות לשלב הבא בו נציג את מערכת החינוך שלנו, על כל גווניה ורבדיה, בפני נציגי הוועדה העליונה. זה המקום לומר תודה למינהל חינוך ולעומד בראשו, יובל זוזט על העבודה הבלתי מתפשרת למען חינוך ילדינו, למחוז דרום במשרד החינוך על הבעת האמון, למנהלות ולמנהלים, למורות ולמורים, לגננות ולסייעות, לעובדי המינהלה וכמובן לתלמידות ולתלמידים על ההתמדה וההשקעה. ההישג הזה הוא שלכם, ובזכותכם".