למרות המחלוקת: עידן דוד מונה לתפקיד המנכ"ל

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

דרמה עד לרגע האחרון: גלאם התעקש על עידן דוד, בכירים אחרים ניסו למנות מנכ"ל מטעמם. גורם בעירייה: "זאת משרת אמון של ראש העיר ולא של בעלי אינטרס". כל הפרטים על הסערה מאחורי מינויו של דוד | מילן מועלם 

ביום שלישי השבוע התכנסה הועדה למינוי בכירים ובחרה בעידן דוד לתפקיד מנכ"ל עיריית אשקלון. 

מדובר במנכ"ל צעיר במיוחד, בן 35 בלבד, תושב תל אביב שכיהן כמנכ"ל החברה הכלכלית בת-ים וכמנכ"ל החברה הכלכלית קריית מוצקין.

דוד בעל תואר ראשון במנהל עסקים כולל התמחות בחשבונאות והוא משמש כחבר סגל אקדמי בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. 

אנשים שעבדו איתו בבת ים סיפרו על בחור חרוץ ושאפתן שהגיע רחוק בזכות הראש הפתוח : "יש לי רק מילים טובות לומר עליו. כמובן שבחור צעיר מתקדם במהירות, יש תמיד את מי שרצו לשים לו רגליים אבל אף אחד לא יכול להוריד מכשרונו ולמרות הגיל הצעיר שלו הוא כבר הגיע רחוק. עידן מבריק ואני בטוח שיצליח. הוא מציב מטרות ומשיג אותן, הוא נטו עשיה ולא מתעסק בפוליטיקה העירונית. הוא מחובר איפה שצריך וזה יעשה רק טוב לעיר", אמר השבוע בכיר שעבד איתו בעבר.

צילום:דוברות עיריית אשקלון

                 ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

כאמור, לא כולם שמחו מהמינוי של דוד. בעירייה היו כאלה שניסו לדחוף מועמד מטעמם אלא שהפעם, בניגוד למשרות אחרות, גלאם לא נכנע ללחצים ובחר במועמד עליו קיבל המלצות חמות גם מאנשי הליכוד אליהם מחוברים גלאם ודוד. 

גורם בכיר בעירייה אמר לסקופ:"תפקיד מנכ"ל הוא התפקיד החשוב ביותר בעירייה. כל הכח בידיו. גלאם נדרש להביא הפעם מישהו שלא מעורבב בשום דרך וצורה עם מקורב להוא או להיא. הוא רצה שמי שישב בכסא המנכ"ל יהיה נקי מאינטרסים מקומיים ויתרכז נטו בעשיה. העסקנות הרסה הרבה בעירייה ולכן הפעם לא היו פשרות. התפקיד הוא משרת אמון של ראש העיר ולא של בעלי אינטרס". 

בפני דוד עומדים אתגרים משמעותיים וסבוכים. בין היתר מינוי שורה של בכירים ואיוש משרות שנותרו ללא מענה בשנה האחרונה. דוד יכנס לתפקידו בתחילת השנה האזרחית החדשה.