הדאבל של צמח

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

ציון צמח מוביל את הפועל על הדשא וינהל גם את מחלקת הנוער. רגע לפני שהוא מתחיל לשקם את המחלקה הוא מספר בראיון מיוחד לסקופ על ההיכרות עם הבעלים דנאל ונפתלי ומציב לעצמו מטרות | מילן מועלם 

השבוע של ציון צמח, קפטן הפועל אשקלון, נפתח בצורה כמעט מושלמת. ביום ראשון מונה צמח לתפקיד מנהל מחלקת הנוער של הפועל וביום שני כבש את שער היתרון לקבוצה במשחק הליגה מול שעריים. 

שער השיוויון של האורחת במשחק שהסתיים בתיקו 1-1,העיב מעט על תחושת הסיפוק של הקפטן מהשבוע החולף. אמש (מוצ"ש) כבש צמח את שער הניצחון על הכח רמת גן בפנדל והפועל כך נראה, מתחילה לעלות על המסלול.

רגע לפני שהוא נכנס לשקם את מחלקת הנוער של הפועל, מדבר צמח בפתיחות על הבעלים של הקבוצה והתפקיד המאתגר. 

לפני שנדבר על מחלקת הנוער, הבוגרת עדיין בלי הפסד אבל גם בלי ניצחון. ספר לנו קצת על ההתחלה ואיך זה נראה עכשיו.

"נכון, התחלנו קצת באיחור. הקבוצה משתפרת ממשחק למשחק אבל אסור לשכוח שהליגה מאוד שיוויונית. קבוצות באות ומסתגרות מולנו. אני מקווה שבמחזור הקרוב נצא לדרך של נצחונות בעזרת ה".

 מה השאיפה העיקרית שלכם השנה? 

"השאיפה שלנו היא להיות למעלה כמובן ובעזרת ה' להגיע לפלייאוף, אבל צעד צעד. בואי נסתכל על המשחק הקרוב. קודם כל צריך לקחת 3 נקודות". 

בין צמח ליאיר דנאל ושניר נפתלי, הבעלים של הפועל, קיימת היכרות ארוכה. צמח היה מועמד טבעי לתפקיד, בזכות הניסיון המשמעותי כשחקן מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים, ניסיון מעבר לים וגם כבעלים של אקדמיה לכדורגל בגן יבנה בשנים האחרונות. 

בנוסף להערכה המקצועית שרוכשים לו הבעלים, צמח והשניים חברים קרובים והשחקן המנוסה נכנס למשבצת מנהל מחלקת הנוער כאיש אמונם. 

האשקלונים לא מכירים את יאיר ושניר ולך יש היכרות ארוכה איתם. למה הם היו צריכים את ההרפתקאה שנקראת הפועל אשקלון? 

"הם אנשים שמאוד יקרים לליבי. הם קנו את המועדון ובאים הכי נקיים ובמטרה אחת ברורה להחזיר את המועדון הזה לקדמת הבמה מכל הבחינות".

בסופו של דבר, זה כאב ראש לא קטן. 

"אני לא יכול לענות בשמם אבל לא נראה לי שזה כאב ראש בשבילם. ממה שאני וכולם מבינים ומרגישים הם מתייחסים לקבוצה כפרוייקט ענק לטווח רחוק.

שניהם אוהבים ומבינים כדורגל והם מתכננים לקחת את המועדון קדימה למקום שלא היה מעולם".

מונית השבוע למנהל מחלקת הנוער. אתה מגיע לתפקיד עם ניסיון מתוך האקדמיה שלך. 

"מוניתי כי אני קודם כל מביא ניסיון בכל הקשור למחלקות נוער ובתי ספר לכדורגל. גדלתי והתחנכתי במחלקת הנוער של מכבי תל אביב וללא ספק היא דוגמא ומופת לאיך שמחלקת נוער צריכה להתנהל. קיבלתי את כל המנדט מיאיר ושניר להנחיל ערכים של מקצוענות וספורטיביות מהשורה הראשונה בהפועל אשקלון. מיום ליום כמובן שאלמד עוד ועוד דברים אבל הדבר הבולט הראשון הוא שיש אנשים מאוד חמים ואנשים מסביב שרוצים מאוד שהמועדון הזה יצליח. אתן את כל הכלים האלה למאמנים ולשחקנים".

מה הספקת ללמוד על השחקנים במחלקה

"גיליתי ולמדתי שיש המון ילדים מוכשרים שצריך לטפח ולקדם. ניתן את כל הכלים לילדים כדי שיוכלו להתקדם".

אילו מטרות הצבת לעצמך כמנהל הנוער? 

" צריך לקדם את המועדון מכל הבחינות מהגילאים הכי צעירים מבחינת חינוך, משמעת ומבחינה מקצועית כמובן. המטרה הבאה תהיה לייצר שחקנים לקבוצה הבוגרת. אני אשמח מאוד שיהיו כמה שיותר שחקני בית כי יש המון ילדים כישרוניים בעיר".

משחקים איתך בקבוצה שחקנים שגדלו במחלקת הנוער שלנו. איך התרשמת מהם?

"יש המון שחקני בית בסגל הקבוצה הבוגרת. הם שחקנים מאוד איכותיים כאנשים וכשחקנים ואני מאוד מקווה שכל שנה נצליח לייצר כמה שיותר שחקנים לקבוצה הבוגרת". 

לסיום, כאחד שחי ונושם כדורגל מגיל קטן, איך עוברת עלייך השנה האחרונה ללא קהל ביציעים? 

"קשה מאוד לשחק מול יציעים ריקים, בטח ללא הקהל האשקלוני. הקהל הזה הוא הטוב בליגה ובשבילנו מדובר בשחקן ה-12.  לצערנו זה המצב במדינה ואני מאוד מקווה שהאוהדים יחזרו למגרש בקרוב".

קצרים עם ציון צמח


המאמן הטוב בישראל?

" יוסי אבוקסיס ורן בן שמעון".

את מי אתה אוהד? 

"ברור שריאל מדריד".

נבחרת ישראל. 

"אכזבה".

אייל ברקוביץ'. 

"חייב לקבל הזדמנות". 

השחקן הישראלי הטוב בכל הזמנים. 

"יוסי בניון".