מוקדי תחלואה במוסדות החינוך

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

כמאה תלמידים שוהים בבידוד נכון להיום, מורים ותלמידים אובחנו חולים במספר מוסדות חינוך |מילן מועלם


תלמידים מבתי ספר יסודים בעיר אובחנו חיוביים לקורונה.נכון להיום מדובר ברמת כרמים, נווה ציון וכוכב הצפון הייסודים. גם בתיכונים ישנה תחלואה. במקיף ה' אובחנה מורה חולת קורונה וכארבעים תלמידים נשלחו לבידוד.

יו"ר הנהגת ההורים אברהם רווח ציין כי הוא ער למגמת התחלואה והמבודדים העולה בקרב תלמידי בתי הספר והגנים.

עוד ציין יו"ר הנהגת ההורים כי"למרות היציאה לחופשת החנוכה, מאחר ומסגרת קייטנת חנוכה פעילה בגני הילדים ובבתי הספר היסודי, נדרש המשך מעקב צמוד אודות נתוני התחלואה והמשך הקפדה על שמירת כללי הריחוק וההיגיינה הנדרשים על מנת שלא נגיע למצב בו איבוד השליטה יהיה שוב מנת חלקנו. ברור לכולנו כי החזרת המערכת ללמידה היתה צעד חכם ונבון ובפרט לנוכח המצוקות הרבות שעלו מהשטח בגין הישבה הממושכת של התלמידים בבית דבר שהביא הן לפגיעה לימודית והן לפגיעה רגשית בתפקוד התלמידים", אך הדגיש כי בריאות התלמידים עומדת בראש.

יו"ר הנהגת ההורים קורא לראש העיר ולראש מינהל להתחיל בפועולות אופרטיביות בבתי הספר לטובת עצירת ההתפשטות דבר שיביא להשבתת המערכת שוב, וכמובן לקיים שיח רציף עם הנהגת ההורים לטובת בחינה מחודשת של המצב.

כמו כן ציין יו"ר הנהגת ההורים כי הוא ממשיך לפעול בכל עת מול בתי הספר באמצעות היו"רים הבית ספרים על מנת לאמוד את קצב הגדילה בנתוני התחלואה והמבודדים וקורא לכלל צוותי ההוראה בקייטנות לפעול כל אשר לאל ידם במאמץ לשמירה על בריאותם של הילדים תוך הקפדה על כל ההנחיות הנדרשות.

רווח פונה לראש העיר מר' תומר גלאם ולראש מינהל החינוך מר' יובל זוזט לבחון את הנתונים טרם החזרה ללמידה מחופשת החנוכה ויפה שעה אחת קודם, ולבנות מערכת בקרה ומתן כלים לטובת ההצלחה שבהתמודדות בפני הנגיף.

יו"ר הנהגת ההורים מציין כי נסיון העבר מלמד שיש לשנות גישה בהתמודדות של העיר אל מול הנתונים ולחדול מקבלת החלטות על סף קו המשבר ולכן יש לנצל את ימי חופשת החנוכה ולהיערך מבעוד מועד לכל תרחיש אפשרי. יו"ר הנהגת ההורים סיים את דבריו בברכת חג אורים שמח לכלל מערכת החינוך הערונית עם ציפיה לימים שמחים ובריאים יותר.