כוננות שיא

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

בעיריית אשקלון מעלים את הכוננות למזג האוויר הסוער. החמ"ל העירוני יפתח עוד היום:" ערוכים ומוכנים" | מילן מועלם

בהתאם לתחזיות מזג האוויר, החל מהיום, שני 14.12.20 ועד ליום רביעי, 16.12.20, צפויה להגיע לאזורנו מערכת חורפית סוערת שתלווה בהצפות ושיטפונות.

בישיבה שקיים אתמול בנושא, הנחה ראש העיר, תומר גלאם, על כוננות שיא למזג האוויר הסוער שצפוי לפקוד את האזור ועלול לגרום להצפות בעיר, בשל העומס שעלול להיווצר על מערכת הניקוז העירונית.

ראש העיר, תומר גלאם: ״ההיערכות שלנו באה לידי ביטוי בכל תחום ותחום כדי לתת לתושבים את המענה המיידי והמקצועי ביותר בכל תרחיש, ובמיוחד בעת מזג אוויר סוער. הצוותים שלנו יהיו בשטח, ערוכים ומוכנים והתושבים יכולים לפנות אלינו בכל שעה ובכל נושא״.

בהתאם לכך, הורה ראש העיר על פתיחת חדר המצב העירוני, שיהיה זמין לאורך המערכת החורפית ויתגבר את העובדים שנמצאים בשטח על ידי מיפוי הפניות שיתקבלו מהתושבים. בנוסף, המוקד העירוני יתוגבר בכוח אדם נוסף שיהיה זמין לכל פנייה 24 שעות ביממה. השיטור העירוני יהיה פרוס בשטח וייתן מענה מיידי לכל פנייה שתעלה.

כמו כן, החל משעות הבוקר מתבצעת חלוקה של פליירים הסברתיים בנושא בנקודות ״החמות״ בעיר. כמו כן, יבוצע פינוי רכבים חונים ממוקדים אלו וסגירת חניונים תת קרקעיים.

העירייה הציעה לתושבים המתגוררים ברחובות המועדים להצפה סיוע בפינוי הציוד שלהם מהקומה הראשונה בבית לקומה העליונה.

ברחוב ׳הנמר׳ כבר מוצבות שתי משאבות ענק ומשאבות נוספות נמצאות בכוננות כמו גם ברחובות נוספים. הכוננות כוללת גם הצבת מחסומים בשולי צירי התנועה הראשיים, שיוכנסו לפעולה במידת הצורך.