התקציב עבר, מנכ"ל חדש לעירייה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

מכרזים, מינויים, צעקות, סכסוכים ואפילו תקציב וביקורת. ישיבת המועצה הארוכה ביותר אי פעם התקיימה אמש| מילן מועלם


למעלה מארבע שעות ישבו חברי המועצה באולם הישיבות ונאלצו לדון ב-37 סעיפים ובסופם גם בדוח המבקר ותקציב העירייה.

בתום ועדת איתור, נבחר עידן דוד לתפקיד מנכ"ל עיריית אשקלון והוא יחל את תפקידו בתחילת השנה החדשה. המינוי אושר ברוב קולות על ידי מועצת העיר.

דוד, תושב תל אביב, כיהן כמנכ"ל החברה הכלכלית בת-ים וכמנכ"ל החברה הכלכלית קריית מוצקין. הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים כולל התמחות בחשבונאות והוא משמש כחבר סגל אקדמי בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.

ראש העיר, תומר גלאם: "העיר אשקלון נמצאת בתנופת פיתוח ובינוי אדירה ומשימות רבות ומאתגרות עוד לפנינו. לשם כך, אנחנו לא מתפשרים על אנשי המקצוע הטובים והראויים ביותר ליישום המשימות והחזון שלנו להפוך את העיר אשקלון להיות אחת הערים המובילות בישראל בכל התחומים. עידן מביא עמו ניסיון רב בתחום המוניציפלי ואני מאחל לו הצלחה רבה בתפקיד ובדרך החדשה שלנו יחד".

עידן דוד: "ראשית, אני רוצה להודות על הבעת האמון ועל ההזדמנות שניתנה לי להוביל, בהתאם לחזון ראש העיר, תומר גלאם, וביחד עם שדרת הניהול, את עיריית אשקלון לעבר מצוינות בכל התחומים תוך הקפדה על תודעת שירות לתושבי העיר ברמה הגבוהה ביותר. אשקלון היא אחת הערים המובילות בישראל וכבוד הוא לי להיות חלק מההתפתחות ומהצמיחה שלה".

עד כאן זה נשמע פסטורלי ונעים אבל לאורך הישיבה הורגש מתח של ממש בין חברי המועצה וראש העיר,בפרט בדיון על בית הגימלאי ומינויה של פאני לוי לדירקטורית בחכ"ל במקום אפי מור, מינוי שדורש בחינה משפטית שכן בעלה של לוי עובד בחברה הכלכלית. רמי סופר ומישל בוסקילה צעקו זה כל זה ואיתי סהר נטש את הישיבה.

גם המינוי של עידן דוד לא עבר בשקט שכן חברי מועצה טענו שקורות החיים שלו שהופצו אינם תואמים את תנאי משרד הפנים ויש לפסול את המינוי. גם לסיפור הזה צפוי המשך ככל הנראה.

בסוף הערב גם הועבר תקציב העירייה לשנת 2021. התקציב חוצה את רף 2 המיליארד שקלים והוא מסתכם ב-2.17 מיליארד שקלים.

לטענת העירייה, התקציב מביא עמו בשורות חשובות ומשמעותיות בתחומי החינוך שזוכה להגדלה של 43 מיליון שקלים, ניקיון העיר שזוכה להגדלה של 25 מיליון שקלים ותחום הרווחה והשירותים החברתיים שזוכה להגדלה של 14 מיליון שקלים לרווחת התושבים.