חובת ההוכחה עליי

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

בלעדי לסקופ: המאמן החדש של הפועל אשקלון ניצח כבר במחזור הפתיחה ומספר על הקשר לבעלי הקבוצה, הציפיות והדרך הארוכה למגרש של הבוגרים | מילן מועלם 

הפועל אשקלון מתבססת בצמרת ליגה א' כנגד כל הציפיות: הקבוצה שהחלה את ההכנות באיחור, ניצחה את הפועל מרמורק 3:0 במשחק הפתיחה של המאמן החדש יאיר מזור על הקווים. 

מזור, בן 39, נשוי ואב לשלושה ילדים ליאן,לאו ורוי. מאז ומתמיד עסק בעולם הכדורגל ואת דרכו באימון החל כבר בגיל 19 במחלקת הנוער של הכח רמת גן. עד שהגיע להפועל הספיק מזור לעבור בהפועל פתח תקווה, בני ברק, בני יהודה, ראשון לציון וגם אימן קבוצה בליגה ג'. 

החיבור בינו לבין יאיר דנאל, הבעלים של המועדון, התחיל לפני 8 שנים, כשמזור אימן את רפאל, בנו של דנאל. 

"לאורך השנים היו ליאיר ולי שיחות על כדורגל. הוא שמע את החזון שלי ואמר שהלוואי ויבוא יום וניפגש בקבוצת בוגרים. כשיאיר לקח את הפועל הבטחתי לעזור במה שאוכל וכנראה שעכשיו זה הזמן הנכון. כשהוא הציע לי לאמן את הקבוצה, חשבנו ביחד והחלטתי להיענות לאתגר".

אז יגידו שהגעת בגלל הבן של הבעלים. 

"אם היית אומרת שבאתי מעולם הכדור יד או הכדור עף, מילא. אני מאמן עשרים שנה וגם העבודה השניה שלי היא בתחום הכדורגל. הראש שלי בכדורגל 24/7. אני יודע מה אני שווה בתור מאמן וגם יאיר יודע. תמיד יהיו מי שיגידו ויעירו ובואו ניתן לזמן לעשות את שלו ונראה אם המינוי טוב וצודק. עשיתי דרך ארוכה בכדורגל וחובת ההוכחה עליי". 

איזו קבוצה קיבלת? 

"יש כאן שחקנים טובים וצעירים לצד שחקנים מנוסים כמו ציון צמח ונאור פסר. הם רציניים וממושמעים וזקוקים לחום ואהבה ואני פה בשביל זה. בצד החברתי הם מגובשים אבל זקוקים בכל זאת להכוונה מקצועית כדי לחבר את הפאזל. אולי הוא היה מורכב קצת לא נכון. אני לא קוסם או נביא אבל מאמין שהאופטימיות וההתלהבות שאני מביא תגרום לחיבור". 

אז אתה בעצם מעביר ביקורת סמויה על המאמן הקודם? 

"ממש לא. מהמבט האישי שלי זה לא אומר שהיה לא טוב. אני פשוט אומר שאולי היה צריך לשנות את הגישה והזמן יגיד אם אני צודק". 

הקבוצה זקוקה לחיזוק? 

"אמרתי לשחקנים שהרכש הכי טוב שהקבוצה יכולה להביא זה הם. אני דוגל בלנסות למצות באופן מקסימלי את הקיים ואח"כ לבחון את הצורך בחיזוק. ההנהלה קשובה מאוד ואם צריך להביא חיזוק הם יביאו". 

מה עבד לכם מול מרמורק? 

"נכנס לשחקנים הרבה ביטחון. בשלושה ימים שאימנתי לפני המשחק וגם כמה דקות לפני שהמשחק התחיל, אמרתי להם- תבואו להנות. ידעתי שאם הקבוצה תיכנס טוב למשחק יעלה להם הביטחון. היה חשוב מאוד שציון שיחק למרות שהיה פצוע. הוא מנהיג על המגרש ונתן להם הרגשה טובה". 

המשחק הבא שלכם הוא מול הפועל, ב-14.1. משחק לא פשוט. איך תגיעו אליו? 

"משחק לא פשוט אבל לא בלתי אפשרי. נסתכל להפועל בגובה העיניים. נעשה משחקי אימון ונמשיך להתאמן. נבוא עם ראש פתוח. אין מה לחשוש, נגיע מוכנים". 

                        🔶 🔶 🔶 🔶 🔶 

כאמור, הפועל ניצחה 3:0 את מרמורק משערים של ליאל כהן, ציון צמח ושליאל אוזן. 

הדרמה האמיתית התרחשה למחרת המשחק, ביום שבת. שחקני הפועל קיבלו הודעה שעליהם לעבור בדיקת קורונה אחרי שנחשפו לשלושה שחקנים חולים במרמורק, ערן לוי, אופיר חמו ורז יצחק. 

ביום ראשון עברו השחקנים בדיקות קורונה וכולם קיבלו תשובות שליליות. 

הליגה יצאה לפגרה כפויה מאחר ובחמש קבוצות אובחנו הידבקויות בקורונה. המשחק הבא של הפועל יהיה בעוד שבועיים במסגרת גביע המדינה מול הפועל תל אביב. 

קפטן הקבוצה, ציון צמח אמר ל"סקופ": "לקחנו 3 נקודות סופר חשובות, בטח מול קבוצה שנבנתה לעלות ליגה. 

נתנו הצגה 90 דק של לב, רצון ויכולת מצויינת.

עכשיו הפנים כבר קדימה לקראת המשחק הבא מול הפועל תל אביב".