מגה עיר בדרך

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

אוכלוסיית אשקלון צפויה לגדול בכ- 18% בשנתיים הקרובות. לעיר צפויות להתווסף 9100 יחידות דיור חדשות, 83% מהן במסגרת מחיר למשתכן| מילן מועלם


אלפי דירות חדשות צפויות להתווסף לשוק הדיור הישראלי בשנים הקרובות, ולהגדיל בעשרות אחוזים את אוכלוסיות העיר כתוצאה מהבנייה – כך עולה ממחקר שבוצע באתר יד2.

אשקלון מדורגת במקום החמישי מבחינת הגידול הצפוי – אוכלוסייתה צפויה לגדול בכ-18% הודות לתוספת של 9100 יחידות דיור חדשות, 83% מהן במסגרת מחיר למשתכן.

שכונת עיר ימים

לדברי טלי שרון, סמנכ"לית השיווק והמכירות בקבוצת רם אדרת, "בשנה החולפת יצאו לשיווק הרבה פרויקטים בשכונה החדשה – עיר היין, ומכאן הגידול הצפוי באוכלוסיית העיר.מדובר במגה שכונה המשתרעת על פני 4,000 דונם וצפויה להכיל כ-40,000 תושבים. השכונה מתוכננת כך שתתאים באופן מושלם למשפחות צעירות, היא תכלול את כל השירותים הקהילתיים, כמו גני ילדים, בית ספר, פארקים ציבוריים, קופת חולים, מרכז קניות ועוד. פרויקטים רבים באשקלון כוללים דירות הנמכרות לזכאי מחיר למשתכן, בפרויקט שאנחנו מקימים בשכונה ישנן 101 יח"ד שמשווקות במסגרת זו. מיד בתום הסגר השני רוכשים רבים בחרו לממש את זכאותם ולרכוש את הדירות האלו בפרויקט. נראה שחוסר היציבות וחוסר הוודאות של המצב הפוליטי והכלכלי גרמו לאנשים למהר ולממש את זכאותם".

מהמחקר עולה כי במקום הראשון מוצבת בית שמש, עם גידול צפוי של 34.5%. למקום השני הגיעו בת ים ומודיעין, עם גידול צפוי של כ- 24% בכל אחת מהן. למקום השלישי הגיעה קרית גת, שאוכלוסייתה צפויה לגדול בכ- 22%. רמת גן מדורגת רביעית עם גידול צפוי של כ- 20% בשנים הקרובות.

פרויקט "כרמי אדרת" יכלול 144 יח"ד ב- 4 בניינים בני 9 קומות כל אחד ובתמהיל מגוון: דירות 3.5,4,5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. הפרויקט מתוכנן ומעוצב ע"י משרד האדריכלים City Bee. הבניינים ממוקמים בחלקו הצפוני של רובע עיר היין, על מגרש פינתי. מיקום הפרויקט מבטיח נגישות נוחה לכל מקום בשכונה, עם גישה קלה ומידית לצירי התנועה המרכזיים. בסמוך לבנייני "כרמי אדרת" נמצאים שלל מוסדות חינוך, גני ילדים, שטחי מסחר ופארק "עיר היין" הענק נמצא במרחק דקת הליכה בלבד.