זום חוצה גבולות

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

מפגש ייחודי נערך בין  תלמידים יהודיים מארצות הברית, לבין תלמידי רונסון. את המפגש יזמה המחנכת: "הוכחה שאפשר להפיק למידה משמעותית בתקופות מתאגרות" | מילן מועלם 

תלמידי כיתות ז' הנרי רונסון ערכו זום מרתק במיוחד וחוצה גבולות עם תלמידים מהעיירה הינגאם ממדינת מסצ'וסטס בארה"ב. 

היוזמה החלה באמצעות מחנכת כיתה ז' 7 בבית הספר, רחלי קהילה, אשר לה משפחה המתגוררת בארצות הברית. 

במהלך אחת משיחות הזום עם דודתה, העלתה קהילה רעיון, שבו תלמידיה מבית הספר בישראל ייצרו קשר עם תלמידים יהודיים מבית ספר בארצות הברית, על מנת למצוא את המכנה המשותף, דווקא בתקופה זו ולהראות לתלמידה כי גם תלמידים בארצות הברית הרחוקה, מתמודדים עם קשיים דומים.

כמובן שבאותה הזדמנות תלמידיה ירוויחו העשרת השפה האנגלית, ויצירת קשרים חדשים עם ילדים מעבר לים.

את התלמידים למפגש הכינה מחנכת הכיתה רחל קהילה יחד עם המורות לאנגלית ג'ני עזרא וגילי וויינר, בסיוע היועצת רויטל שטיינברג ורכזת השכבה תמי דבורה. 

המפגש הראשון שארך כשעה החל בחלוקה לחדרים בזום, כאשר המשתתפים הישראלים והאמריקאים היו צריכים למצוא דברים משותפים לחברי הקבוצה. 

בהמשך שאלו התלמידים מרונסון את חבריהם האמריקאיים שאלות על החיים בארצות הברית בתקופת הקורונה ובכלל והאם היו רוצים לבקר בישראל.

התלמידים מארצות הברית, שאלו את התלמידים אודות התחביבים שלהם, התעניינו בסופרים האהובים עליהם, במשחקי הוידאו אותם הם משחקים, איזה סוגי ספורט הם אוהבים, כיצד הם מעבירים את הזמן החופשי בימי הקורונה. 

התלמידים האמריקאיים המשתייכים לקהילה רפורמית התעניינו בחגיגות בר המצווה שנערכות השנה, ושאלו כיצד נער יהודי חוגג בר מצווה בישראל. 

בעקבות הזום הראשון המוצלח שנערך בשבוע שעבר, הוחלט לקיים קשר קבוע בין קבוצות התלמידים,  וביום ראשון השבוע נערך זום מוצלח במיוחד שעסק בנושא ספורט.

תלמידי רונסון, ניצלו את "שבוע החקר" העוסק בנושא ספורט בקורונה, בכדי לחקור את הנושא גם בקרב תלמידים בארצות הברית שסיפרו להם על הפעילות, ואף שלחו להם סרטונים שלהם מבצעים פעילויות ספורט כגון טניס. 

"שמחנו מאוד לקיים מפגש חוצה גבולות ויבשות באמצעות הזום", סיפרה המורה רחלי קהילה. "זו דוגמא לכך שאפשר וצריך להוציא דברים טובים ולהפיק מכך למידה משמעותית, דווקא בתקופות מאתגרות כמו זו, אין לי ספק שזו תחילתה של ידידות מופלאה".