סופית: מערכת החינוך תישאר סגורה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

ראש הממשלה ושר החינוך החליטו להשאיר את החינוך סגור לאור נתוני התחלואה. ההתייעצויות ימשכו. אבי רווח: "הישיבה בבית אינה מטיבה עם נתוני התחלואה" | מילן מועלם 


עכשיו זה סופי: מערכת החינוך לא צפויה להיפתח גם מחר לאור נתוני התחלואה ותרחישי האימה שהוצגו בפני ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר החינוך, יואב גלנט.

על פי ההערכות, פתיחת מערכת החינוך עשויה להוביל לסגר נוסף שכן המוטציה הבריטית שמהווה את מקור למרבית התחלואה כעת ולכן ישנה התלבטות לגבי פתיחת החזרה ללימודים.

אשקלון מוגדרת כעיר כתומה ולכן מדובר במתווה שמסתמן כסבוך יותר. עד כה הועלתה הצעה שבערים הכתומות ילמדו יום כן, יום לא ובשטחים פתוחים אך ההצעה ככל הנראה לא תצא לפועל וארגוני ההורים מתעקשים על חזרה לשגרה מלאה לפחות בגני הילדים בשלב זה.

📸 דוברות עיריית אשקלון

יו"ר הנהגת ההורים באשקלון, אברהם רווח, נמצא בדיונים מסביב לשעון עם הנהגת ההורים הארצית ואמר היום ל'סקופ' :"הנהגת ההורים העירונית שמה לה למטרה לדאוג לתלמידי העיר. אנו בראותנו את התמונה הכוללת חשופים יותר מכל גם למשברים בחוסן הנפשי לצד הירידה בתפקודים הקוגניטיביים הקיימים בקרב התלמידים וזאת בגין הישיבה הממושכת בבית.

אכן המציאות שנוצרה כפתה עלינו קבלת החלטות מרחיקות לכת, אך עלנו להיזהר שבעתיים כאשר אנו באים לאמוד את הנזקים העתידיים לילדים לנוכח הישבה ללא מסגרת לימודית.

יאמר לשבחם של בתי הספר כי הם עושים את המרב ואת המיטב על מנת לאפשר שיגרה של למידה מרחוק, וכן נחשפנו להמון פעילויות מדהימות גם בלמידה מרחוק. מספרי המאומתים עדיין אינם תחת שליטה, ולמרות כמות החיסונים, אנו עדים לכך שהתחלואה עדיין לא פוחתת.

בריאותם ושלומם של הילדים חשובה ביותר, ולכן יש לבחון את כל האפשרויות לחזרת הילדים לבתי הספר בצורה מושכלת תוך דאגה אמתית לכך, שהפעם החזרה תהיה בטוחה וסופית.

מאחר והישיבה בבית אינה מטיבה עם נתוני התחלואה טרם ברור מה הועילו חכמים בתקנתם בכך שהלימודים על כל שכבות הגיל סגורות לחלוטין. אנו מחויבים להורים ולילדים כאחד, ואל לנו לעמוד מנגד ולהחריש, אנו מודעים לחשיבות צבעי הרמזור בקבלת ההחלטות, אך מכאן ועד להשבתה גורפת של כלל מערכת החינוך הארצית המרחק רב הוא, יש לקחת בחשבון כנתון את אוכלוסיית המורים והגננות וכלל צוותי החינוך שהתחסנו, ולהתחיל לחשוב כיצד מקדמים מהלך של החזרת הילדים לבתי הספר באופן מבוקר, למספר ימים, בקבוצות קטנות, תוך הקפדה על כלל כללי הרחוק הנדרשים.

אני סמוך ובטוח כי כלל המעורבים בדבר לרבות ראש העיר וראש מינהל החינוך, יחד עם מנהלי בתי הספר יעשו את המיטב על מנת לאפשר לתלמידים לחזור בהדרגתיות עד למציאות בה יהיה אפשר להגיד כי מערכה זו מאחורינו".