"מדובר ברגע היסטורי"

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

כפי שפורסם בלעדית בסקופ: תוכנית פארק הגולף בצפון אשקלון הומלצה לוועדה המחוזית, גלאם: "צעד חשוב" | מילן מועלם | צילום: לייטרסדורף בן דיין

הועדה המקומית לתכנון ובניה, המליצה השבוע לועדה המחוזית על התוכנית להקמת פארק הגולף בצפון העיר, כפי שפורסם בלעדית בסקופ לפני כחודש.

התוכנית שהוגשה הינה חלק מתוכנית האב לתיירות הגולף בישראל, שהוכנה ביוזמת עיריית אשקלון במתחם מ-9, המוגדר כפארק נופש חופי ומיועד להקמת מתחם תיירות לפעילות פנאי ונופש בשטח פתוח. המתחם מחולק לשטחי תיירות הכוללים קומפלקס מלונאי של כ-650 חדרים, שטח למגורים (בנייה רוויה ובנייה צמודת קרקע) בהיקף של כ-760 יחידות דיור ושטח למסחר, נופש וספורט בהיקף של כ-30.5 אלף מ״ר בנייה.

רצועת החוף של אשקלון עתידה להתחיל מהגן הלאומי בדרום, דרך מתחם המרינה ועד הטיילת הצפונית החדשה ועד מתחם הגולף בצפון. התוכנית מהווה פתרון למתחם המחצבה והמטמנה הנמצאים בסמוך על ידי שיקומם והפיכת המטרדים הסביבתיים למתחמים תיירותיים וחדשניים.

ראש העיר, תומר גלאם אמר לאחר אישור הועדה המקומית: ״מדובר ברגע היסטורי לאחר עשרות שנים בהם מדברים על הפרויקט. היום עשינו צעד חשוב בדרך למימושו וליישומו כחלק ממיתוג ומיצוב העיר כיעד תיירותי לאומי ובינלאומי. הפרויקט יהווה נקודת מפנה במעמדה של אשקלון, הן ברמה הלאומית והן ברמה הבינלאומית. הפרויקט יכלול עירוב שימושים של מגורים, מלונאות ומסחר, כדי ליצור את הכדאיות הכלכלית האופטימלית ביותר עבור קידומו והצלחתו. באמצעות הפרויקט, שיימשך מספר שנים, אנחנו משקמים את השטח המדובר, מחזקים את האטרקטיביות של העיר ומעמידים את העיר אשקלון בשורה אחת עם מדינות מתקדמות ברחבי העולם שמציעות בתחומן פארק גולף רחב היקף בקרבה לים ועם נוף מרהיב. כך, אנחנו יוצרים רצועת חוף אחת ארוכה הכוללת מוקדי בילוי, נופש ותיירות מהגן הלאומי בדרומה של העיר ועד מתחם הגולף בנקודה הצפונית של העיר. מעבר לכל אלו, הפרויקט יסייע ליצור מאות מקומות עבודה חדשים לתושבי אשקלון וימנף את המענה התיירותי לאורך כל השנה, על ידי משיכת תיירים מכל הארץ ומרחבי העולם״.

כך הכל התחיל


שטח האתר יהיה 1260 דונם, שטח עצום שנמצא צפונית לעיר ימים. מי שמובילה את הפרוייקט היא רשות מקרקעי ישראל שאחרי מו"מ ארוך השתכנעה שיש להקים את כפר הגולף דווקא באשקלון.

כדי למשוך תיירות גולף של ממש יש להקים שלושה אתרים בישראל, אחד מהם כבר קיים בקיסריה, השני באשקלון והשלישי יוקם באילת.

הרעיון שנולד בתקופת בני וקנין והתקדם בתקופת רוני מהצרי, תפס תאוצה אחרי שאדריכל העיר לשעבר, אריק ברששת ביקר בעיירה נידחת במרוקו ונחשף לפארק גולף עצום ויוקרתי במיוחד.

עוד אתר דומה שברששת ביקר בו כשחקר אחרי ריזורטים בעולם שיכולים לקום גם כאן באשקלון הפשוטה, הוא כפר גולף אדיר מימדים ומדהים ביופיו, בעקבה בירדן. שני הריזורטים הללו הופיעו במצגת הסופית כהכנה למה שעתיד לקום באשקלון.