הפרוייקט המרגש של עיריית אשקלון ליום השואה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

הילד הזה הוא אני ואני ניצחתי: קמפיין מצולם שעלה בשלטי חוצות מציג שורדי שואה מהעיר לצד תמונות ילדות שלהם מתקופת השואה | מילן מועלם


עיריית אשקלון העלתה בימים אלה פרויקט מצולם ומרגש על גבי שילוט חוצות בו לוקחים חלק שורדי שואה תושבי העיר אשקלון.

הפרויקט לוקח אותנו לעברם של השורדים כילדים, בטרם או בעת השואה, באמצעות תמונה מילדותם ואל ימינו אנו, באמצעות תמונה עדכנית שלהם, תחת הכותרת ‘הילד הזה הוא אני ואני ניצחתי׳.

לצורך הפקת הפרויקט נוצר קשר עם עמותת ׳עמך׳ הפועלת בעיר שאיתרה ואספה את תמונות השורדים כילדים ובמקביל, באמצעות אגף הדוברות בעירייה, תואמו הצילומים המסמלים אותם כיום, בבית השורדים עצמם, והם תועדו על ידי הצלם המקצועי אדי ישראל.

מטרת הפרויקט הינה להעלות על נס את ניצחון שורדי השואה על הרוע ועל מכונת ההשמדה הנאצית, ולהמשיך להנציח את סיפורם המרגש ומעורר ההשראה כחלק משימור הזיכרון הקולקטיבי של ניצחון וגבורת השורדים.

בפרויקט משתתפים שורדי השואה קלרה לודפק, יוני יוגב, מרקו הכט, יפה ינקוביץ, שלמה שינגוט ואברהם שטרן, שהביעו את התרגשותם מהפרויקט ומחשיבותו להנצחת השואה למען דור ההמשך.

ראש העיר, תומר גלאם:״השנה החלטנו לציין את היום החשוב הזה בקמפיין עירוני נרחב שנותן במה לשורדי השואה, מי שכילדים חוו את הטרגדיה האנושית הקשה מכל, ושרדו כדי לספר לדורות הבאים. התיעוד המרגש הזה של שורדי השואה לצד תמונות הילדות שלהם מהימים ההם, כבר עלה על שילוט חוצות ברחבי העיר ובקרוב יעלה גם בקמפיין דיגיטל נרחב, כעדות נוספת לניצחון האישי שלהם ושלנו כעם״.

מנהלת סניף עמך באשקלון, מרלן מאור:״התמימות המשתקפת מפני הילד שהיו הניצולים, אי אז בעבר הרחוק, הילד שלא זכה בכלל לחוות ילדות בצל השואה,לצד הפנים היום, – חרושות הקמטים, פנים בהם כל קמט וקמט יודע לספר על הסבל, האובדן, הכוחות שאגר כדי להתגבר על המצוקות, והאומץ לעשות הכל בעולם המטלטל בו הוא חי. זה הילד הנמצא בכל אחד מהניצולים, הילד שלא זכה להיות ילד ובכל זאת ניצח את הרוע. תודה מיוחדת לעיריית אשקלון שיזמה את הפרויקט ולניצולי השואה, לכם אנו מצדיעים היום״.