פארק אקו ספורט יוצא לדרך

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

הטבע קורא לכם: בשבוע הבא תחל העירייה עבודות להקמת פארק אקו-ספורט אגמים, הראשון מסוגו ובהיקפו באשקלון.

הפארק, שיוקם בלב שכונת ׳אגמים׳, ישתרע על שטח של 600 דונם, כחלק ממסדרון אקולוגי הנמתח ממזרח למערב. בדרומו דיונות חול ובצפונו אגן טבעי היוצר בריכת חורף גדולה. בריכת החורף מהווה חלק משמעותי ממערך הניקוז הטבעי בדרום העיר, הסובלת מבעיות הצפה. הפרויקט מנצל את מי הנגר של השכונות הקיימות והמתוכננות ומתעל אותם באמצעות פתרונות נופיים והנדסיים אל שני גופי המים של הפארק.

הפארק מתוכנן כפארק עירוני עכשווי וסביבתי, המשמר את המשאבים הטבעיים והמערכות האקולוגיות הקיימות במקום, ובהתאם לחזון העירוני שמובילה העירייה, ישמש מרכז לפעילות אתלטיקה וספורט ימי.

תכנית הפארק נשענת על היחס בין שני גופי מים – בריכת החורף הטבעית ואגם מלאכותי חדש. בריכת החורף היא בלב חלקו הטבעי של הפארק ומתוכננים לצידה מסתורי צפייה בציפורים ומרכז לחינוך סביבתי. סביב האגם מתוכננים האזורים הפעילים, בהם איצטדיון אתלטיקה, בית הארחה לספורטאים, מסלולי ריצה, מוקדי ספורט שונים, בתי קפה, אמפי פתוח, מתקני משחק, מדשאות ואזורי פיקניק. שבילי הליכה ושבילי אופניים שוזרים את שני חלקי הפארק ויוצרים אבחנה בין האזורים השקטים והפעילים בפארק.

ראש העיר, תומר גלאם:"שמח לבשר על יציאתו לדרך של פארק אקו-ספורט בלב שכונת אגמים. הפארק, שישדרג משמעותית את איכות החיים בשכונה בפרט ובעיר בכלל, יהיה פנינה אמיתית לכל חובבי הטבע והבילוי בחיק הטבע. אין לנו ספק שעם השלמת העבודות יהפוך פארק אקו-ספורט לאחת האטרקציות היפות והמשמעותיות בישראל״.

הדמיות: שלמה אהרונסון אדריכלים.