זאפה בדרך לאשקלון

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

אחרי שנים של נטישה ואם לא יהיה שינוי של הדקה ה-90, האמפי בפארק הלאומי ישוב לפעילות בקיץ, בשיתוף פעולה שמרבית פרטיו כבר סוכמו, בין זאפה לבין רשות הטבע והגנים ועיריית אשקלון.

כניסת זאפה לפארק הלאומי תתרום רבות לתחום התרבות והפנאי בעיר ועל פי המתוכנן, יערכו הופעות רבות לאורך השנה במקום.

צילום: מאור יפרח

ומדוע בחרו בעירייה לא להביא אמנים מובילים לחגיגות יום העצמאות? במקביל לביקורת שהושמעה על כך שהציבור החרדי נהנה משלל הופעות בימי חול המועד, בעירייה הסבירו כי הם מעדיפים "לאכזב" קומץ קטן של תושבים ולא את הרוב המכריע שלא יוכל להיכנס להופעות בשל מגבלות הקורונה. העירייה עמדה בקשר רציף עם משרד הבריאות וקיבלה פעם אחר פעם סירוב להגדלת כמות המשתתפים באירועי החג ועצמאות ועל כן הוחלט להשאיר את תקציב האירועים לימים שאחרי הקורונה ואז להפיק אירועי ענק כפי שהיה נהוג בעבר.

הממונה על האירועים וחבר המועצה, משה אטיאס, אמר: "תחת מגבלות הקורונה שעדיין קיימות יש כמה בעיות. אחת מהן זה לקיים את האירועים בקפסולות על פי התו הירוק ויש גם הגבלה של כמות המשתתפים. באשקלון רגילים ביום העצמאות לחגוג עם 40 אלף תושבים ויותר ועכשיו אי אפשר לחגוג אפילו עם 10% מהכמות הזו. בנוסף לקיים אירועים על פי התו הירוק יש לזה משמעות כספית אדירה שאני חושב שלא מוצדקת. נחכה בסבלנות שיגמרו ההגבלות ובע"ה כבר בקיץ הקרוב נקיים אירועי קיץ מרשימים בתנאי כמובן שיוסרו ההגבלות. יכול להיות שההחלטה שקיבלנו טובה ויכול להיות שלא אבל זה מה שהחלטנו ואני עומד מאחורי ההחלטה הזו. מאחל לכולם חג עצמאות שמח ובעיקר יום הולדת שמח למדינה שלנו".