היום: דיון גורלי בכנסת

חברי הכנסת עומדים בפני מבחן משמעותי ויצטרכו להוכיח האם אשקלון אכן חשובה | מילן מועלם
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

חברי הכנסת עומדים בפני מבחן משמעותי ויצטרכו להוכיח האם אשקלון אכן חשובה להם | מילן מועלם


חברי הועדה המסדרת יגיעו היום לרגע האמת ויצטרכו להוכיח האם אשקלון אכן חשובה להם. הצעת החוק של ח"כ אלכס קושניר מישראל ביתנו, למתן הטבות מס לתושבי העיר, הוגשה על ידו בעבר אך נפלה מאחר ודווקא חכ"ים מהקואליציה הצביעו נגד או הצביעו ברגליים ולא הגיעו לדיון.

המלחמה האחרונה, מציבה בפני חברי הכנסת מבחן חשוב שכן מדינה שלמה צפתה באשקלון מטווחת בלמעלה מ-900 רקטות בתוך 11 ימים בלבד ואם גם זה לא ישכנע את חברי הכנסת להצביע בעד הטבות מס, תושבי העיר לחלוטין יחשבו מסלול מחדש בבחירות הבאות.

באם הצעת החוק תקבל היום את הפטור מחובת ההנחה, בתוך ימים ספורים בלבד, יוכלו חברי הכנסת להצביע במליאה בעד הענקת הטבות מס לעיר ולכן ההצבעה מחר צפויה להיות גורלית לתושבי העיר שספגו פגיעה מורלית, כלכלית ונפשית חמורה ביותר בסבב האחרון.

הועדה כאמור תתכנס היום ועדכונים שוטפים יובאו כאן במהלך הדיון.

מטעמו של ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) נמסר:" הגיע הזמן לקיים הבטחות שהובטחו לתושבי העיר במשך שנים על ידי רה"מ וחברי מפלגת השלטון. כל תירוץ לדחיית החוק הינו פגיעה ישירה בחוסן של תושבי אשקלון. אחרי שנים של חוסר צדק הגיעה העת להביא לשינוי המציאות. מי שמצביע נגד הצעת החוק שלי מחר, מצביע נגד תושבי אשקלון."