בדרך הנכונה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

חברי הועדה המסדרת, אישרו היום מתן הפטור מחובת הנחה לחוק הטבות מס לתושבי אשקלון, משמע, כבר בימים הקרובים יכולה לעלות ההצעה לכנסת מבלי לעבור את הפרוצדורה הארוכה והמתישה בהצעות חוק מסוג זה.

ח"כ אלכס קושניר שהעלה את ההצעה, אמר היום: "אני מברך על החלטת הוועדה המסדרת, להעביר את הצעת החוק של ישראל ביתנו בכנסת ולהעניק לה פטור מחובת הנחה, פה אחד כקונצנזוס. זהו עוד צעד חשוב בשינוי המציאות עבור תושבי אשקלון. מדובר בצעד ראשון  ומשמח של שינוי אמיתי עבור תושבי העיר הכי מטווחת במדינת ישראל."

הכדור עובר כעת לידיו של יו"ר הכנסת, יריב לוין, שיצטרך להביא את ההצעה להצבעה בכנסת. בכל מקרה, בשבועיים הקרובים לא צפוי להתקיים דיון בעניין בשל עיכובים בהגשת הצעות חוק פרטיות.

ראש העיר, תומר גלאם, אמר בפני חברי הוועדה המסדרת:"הדבר הנכון לעשות זה לתמוך ב-160 אלף תושבים שמקריבים את חייהם ועומדים בחזית שעה שעה ובכל רגע נתון החיים שלהם יכולים להשתנות. יש לנו הרוגים, פצועים קשה, פצועים בינוני ואלפי נפגעי חרדה. הילדות והילדים של תושבי אשקלון לא יכולים לישון בלילה, גם לאחר המבצע.

"צר לי שרק בגלל שירו לעבר ירושלים ותל אביב פגעו בחמאס בצורה כזו אינטסיבית ואני קורא לכל חברי הכנסת לבוא ולהצביע כי זו הזכות של התושבים וזו החובה שלכם".