ה'מקורוק' מגיע לאשקלון

קרדיט: אריאל פודהורצר.
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

המדובר בפרויקט מוזיקלי ארצי שמעודד יצירה מקורית בסופו יעלו המוזיקאים הנבחרים מהעיר מופע מקצועי; באשקלון יוביל את הפרויקט האמן יהלי סובול סולן להקת 'מוניקה סקס'

אשקלון מצטרפת ל-32 רשויות בישראל בהן מופעל פרויקט 'מקורוק', היצירה המוזיקלית המקורית הגדולה ביותר בישראל. הפרויקט קיבל את ברכת ראש העיר, תומר גלאם, זאת לאחר פגישה שנערכה בנושא אצל סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט ובשיתוף אגף תרבות, נוער וספורט במינהל החינוך בעירייה.

במסגרת הפרויקט, הנמשך חצי שנה, מתקיימות סדנאות יצירה ולימוד בנות שלוש שעות, אחת לשבועיים. הסדנאות משלבות מוזיקה וטקסט בהובלת מוזיקאים ישראלים מובילים לצד מנחי קבוצות מקצועיים בתחום ההתחדשות היהודית. הפרויקט מאפשר דיאלוג בין מגזרים שונים בחברה הישראלית – דתיים, מסורתיים, חילוניים, עולים ותיקים ואנשים מרקעים סוציו-אקונומיים מגוונים. גם המקורות אליהם נחשפים בני הנוער הינם מגוונים – מקורות יהודיים וישראליים עתיקים ומודרניים, ממזרח וממערב, בהגות, באמנות, בספרות ובשירה. המפגש הבלתי אמצעי של המוזיקאים בקהילה עם האמנים, מנחי התוכן וארון הספרים היהודי – ישראלי, מעניק להם כלים ומיומנויות בעזרתם הם כותבים ומלחינים שירים מקוריים בהשראת המקורות.

יוזמי הפרויקט מציינים כי מדובר בהזדמנות יוצאת דופן למוזיקאים בקהילה להיחשף בצורה חווייתית לאוצרות התרבות היהודית והשפה העברית, ולקבל השראה מיוצרים ואמנים מובילים בישראל המעניקים להם כלים ליצירה מוזיקלית.

מי שיוביל את הפרויקט באשקלון הוא המוסיקאי וסולן להקת 'מוניקה סקס', יהלי סובול. עד כה נרשמו לפרויקט באשקלון עשרות מוסיקאים שיעברו מיון מקדים כדי להבטיח רמה מוזיקלית סבירה ונכונות להתחייב לתהליך.

בסוף התהליך נכנסים משתתפי ה'מקורוק' למהלך אינטנסיבי של חזרות ובסופו מעלים ההרכבים שהתגבשו במסגרת הפרויקט מופע מקצועי על במה עירונית מכובדת, ומציגים בפני הקהל את היצירות המקוריות שכתבו והלחינו. המוזיקאים הצעירים מתעדים את היצירות המקוריות שלהם באולפן הקלטות ומעלים את השירים לרשתות החברתיות ולערוץ היוטיוב של 'מקורוק' ישראלי.

ה'מקורוק' הוא פרויקט קהילתי במהותו וככזה הוא מזמין מעגלים רחבים של פעילים, מתנדבים וגופים ברשות לשתף פעולה ולמנף את היצירתיות של המשתתפים בכל עיר. ה'מקורוק' באשקלון וברשויות נוספות נתמך על ידי מפעל הפיס.