חיסון הקורונה הניסיוני מגיע לברזילי

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

החיסון הישראלי לקורונה: המרכז הרפואי ברזילי נבחר להשתתף בשלב השני והמורחב של הניסוי בחיסון שפיתח המכון למחקר ביולוגי | מילן מועלם


המרכז הרפואי ברזילי באשקלון יהיה בית החולים המרכזי בדרום, שבו יקיים המכון הביולוגי את הניסוי ואחד משמונה מרכזים רפואיים נבחרים ברחבי הארץ שבהם יחוסנו כ-1,000 מתנדבים במסגרת השלב השני של הניסוי.

במרכז הרפואי החלו להיערך לביצוע הניסוי שצפוי להתחיל במהלך חודש דצמבר בכ-150 מתנדבים, בהתאם להנחיות המכון למחקר ביולוגי. בתחילת השבוע הקרוב יגיש ברזילי את פרויקט החיסון לאישור ועדת הלסינקי – הוועדה האתית העליונה של המרכז הרפואי ברזילי.

📸 דוד אביעוז/ דוברות ברזילי

פרופ' יניב שרר, מנהל המרכז הרפואי ברזילי, ברך על הבחירה בברזילי ואמר:"המרכז הרפואי ברזילי נערך מבעוד מועד כדי לתרום את חלקו בניסוי פורץ הדרך של המכון הביולוגי ולהעניק מקסימום תנאים שיאפשרו את הרחבת הניסוי לקהלים רחבים ומגוונים, כאן אצלנו. ברזילי הוא בית של חדשנות רפואית. אני מבקש להודות למנהל המכון, הפרופ' שמואל שפירא, על האמון, ולחזק את ידי צוותי המחקר בברזילי, בראשות פרופ' שלמה מעין. אני תקווה שהחיסון יתרום במהרה לסיום המגפה".

פרופ' שלמה מעין, ראש צוות המחקר בברזילי: "בשבילי זו סגירת מעגל: לפני 40 שנה טיפלתי במאות נפגעי מגפת האיידס בארה"ב ובישראל, אך החלום של חיסון לנגיף לא התגשם. כיום, תוך פחות משמונה חודשים מפרוץ המגיפה, אני נרגש לראות כיצד קידמה מדעית ישראלית ייצרה חיסון לקורונה, ורבים סיכוייו להצליח".