כתב אישום נגד הגננת המתעללת

אמיליה אוסטרובסקי מואשמצ בההתעללות בפעוטות במעון דיסני:"נהגה בפעוטות באכזריות" | מילן מועלם
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

אמיליה אוסטרובסקי תואשם הבוקר בפרשת ההתעללות בפעוטות במעון דיסני. ההורים יגיעו להפגין | מילן מועלם


פרקליטות מחוז דרום הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד הגננת אמיליה אוסטרובסקי המייחס לה ביצוע ריבוי עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפה.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד טל אדיר כהן, הנאשמת עבדה במשך כ – 11 שנים כגננת בגן פרטי "דיסני" באשקלון ובמועדים הרלוונטיים לכתב האישום הייתה אחראית על קבוצה של כ-8 ילדים בגילאיי שנה וחצי-שנתיים.

גן דיסני בנווה דקלים

במשך תקופה אשר אינה ידועה בוודאות למאשימה ובפרט בין המועדים 25.3.21 ועד ליום 8.4.21, בהיותה אחראית על הילדים שהינם קטינים וחסרי ישע, עשתה בהם הנאשמת מעשי התעללות גופנית ונפשית ותקפה אותם שלא כדין. הנאשמת נהגה באלימות שיטתית ובאכזריות כלפי פעוטות שהיו תחת אחריותה, תלויים בה לחלוטין, במשך השעות הארוכות בהן היו בגן, תוך פגיעה קשה באמון שנתנו הורי הפעוטות בנאשמת.

הנאשמת נהגה כלפי הילדים בקשיחות, צעקה עליהם ונזפה בהם, לכל התנהגות של אי ציות, קימה מהמקום ללא רשות בזמן פעילות, נגיעה בחפץ או משחק שלתפיסת הנאשמת היוו הפרעה וסטייה מהכללים, הגיבה הנאשמת באגרסיביות, אחזה, דחפה ומשכה בכוח ובכעס את הילדים, ובחלק מהמקרים הכתה אותם עד אשר פרצו בבכי.

מכתב האישום עולה עוד כי בשעות הצהריים בגן, בעת שהילדים שכבו לישון על גבי מזרנים שהונחו על הרצפה, נהגה הנאשמת באלימות ובאכזריות כלפי ילדים אשר לא שכבו בשקט במקומם, זזו או קמו מהמזרן, בכך שדחפה אותם, משכה אותם בכוח, הרימה אותם בידיה באוויר ואז הטיחה אותם בכוח אל המזרן, כשהיא משליכה אותם אל המזרן מגובה ניכר. התיק נחקר בתחנת אשקלון.

הפרקליטות מבקשת להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על הנאשמת של מעצר בית מלא, עיכוב יציאה מהארץ, איסור לעבוד בגני ילדים או בפעוטונים, ועוד.
בבקשה להארכת תנאים ציינה הפרקליטות, כי התנהגות הנאשמת היא שיטתית ומלמדת על דפוס חשיבה אותו היא עצמה אינה מסתירה, לפיו הפעוטות מחויבים בציות מוחלט, להתנהגות קפדנית ולכללי סדר ומשמעת, כאילו היו חיילים ולא פעוטות הלומדים בגן.

יתירה מכך, הנאשמת לא הצליחה לכבוש את יצרה הרע והאלים על אף שידעה כי כל מעשיה מתועדים במצלמות האבטחה של הגן. כמו כן צוין, כי הנאשמת פגעה בנפשם הרכה של הפעוטות שחוו אלימות ואכזריות מצד המבוגר האחראי שאמור היה לטפל בהם ולדאוג לצרכיהם.