פארק הגולף יוצא לדרך

כפי שפורסם לראשונה בסקופ: הפארק המיועד ימצב את העיר אשקלון כיעד תיירותי לאומי ובינלאומי; ראש העיר, תומר גלאם: "עושים צעד משמעותי לקראת הקמת המתחם"| מילן מועלם
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה אישרה בישיבתה האחרונה לערוך את תכנית המתאר הארצית  ולהתאים אותה לתכנית המקודמת בנוגע לפארק הגולף בצפון אשקלון. על התוכנית פורסם לראשונה בעיתון סקופ.

כזכור, לפני כשלושה חודשים המליצה הוועדה המקומית על התוכנית לוועדה המחוזית וכעת, כאמור, נרתמה גם המועצה הארצית לתכנון ובניה לקידום התוכנית: "מטרת השינוי הינה עדכון עקרונות והנחיות לקידום התכנון המפורט למתחם, תוך הבטחת שיקומו של השטח המופר, ושמירת איזון מיטבי בין צרכי הפיתוח של העיר אשקלון לבין הממשק עם השטחים הפתוחים הערכיים הסובבים את המתחם והבטחת נגישות הציבור אליהם", נכתב בהחלטה.

התוכנית הולמת את חזון ראש העיר למיצוב אשקלון כעיר תיירות ונופש לאומית ובין לאומית. תוכנית פארק הגולף הינה חלק מתוכנית רחבה יותר שהוכנה ביוזמת עיריית אשקלון במתחם מ-9 המוגדר כפארק נופש חופי ומיועד להקמת מתחם תיירות לפעילות פנאי ונופש בשטח פתוח.

תוכנית העל מחולקת לשלושה מתחמים בהם, שטחיי תיירות ומלונאות של כ-650 חדרים, שטח מגורים בהיקף של כ-760 יחידות דיור ושטח למסחר, נופש וספורט בהיקף של כ-30.5 אלף מ"ר בנייה.

התוכנית מהווה פתרון יצירתי למתחם המחצבה והמטמנה הנמצאים בסמוך על ידי שיקומם והפיכת המטרדים הסביבתייםלמתחמים תיירותיים וחדשניים בסדר גודל בינלאומי. חשוב להדגיש כי התוכנית לא חלה בשטח שמורת הטבע ׳ניצנים׳הסמוכה ויתרה מכך, עקרונות התוכנית (שטחים פתוחים ירוקים) מתכתבים עם ערכי הטבע של השמורה.

הפרויקט יהפוך את העיר למוקד משיכה לתיירים בכל עונות השנה שיכולו ליהנות מסמיכות גדולה לים ולרצועת החוף ויתרום להארכת מוקדי העניין על רצועת החוף של אשקלון.

ראש העיר, תומר גלאם: "מדובר בצעד משמעותי נוסף לקידום התוכנית, אנו הופכים הלכה למעשה ומיישמים את מה שהבטחנו, מייצוב אשקלון כעיר מתקדמת ומרכז תיירותי מוביל הן לאומי והן בין לאומי שימשוך תיירים מהארץ ומחוץ לה."